Bár lehet, hogy egyesek úgy érzik, jó okuk van illegálisan hozzájutni egy-egy játékhoz, nehéz vitatkozni azzal, hogy a fejlesztőknek joga van ez ellen harcolni. Néhány másolásvédelmi intézkedés biztosan frusztráló, néha azonban a kreatív megoldások a leghatásosabbak…
8. A Sims 4 cenzúra
A másolt példányok esetében az egész játék cenzúrázva volt. Bizonyos részek ki voltak kockázva, ráadásul ez egyre csak terjedt a képernyőn, míg végül az egész valahogy így nézett ki:
7. Az Alan Wake-ben kalóz szemfedőt kapott a főszereplő
Ahelyett, hogy játszhatatlanná tették volna, a fejlesztők inkább úgy döntöttek, elrontják a játék hangulatát azok számára, akik másolt példánnyal játszanak. Lehet, hogy nem tűnik soknak, de mivel a játék erősen a hangulatelemekre épít, nincs is annál kiábrándítóbb, mint amikor legyőzünk egy rémálomszerű lényt, majd meglátjuk ezt a szemfedőt.
6. Five Nights at Freddy’s
A játékban minden alkalommal egy démoni plüssállat falja fel a játékost, amikor veszít, az illegális letöltők azonban egy kis extrát is kaptak. A torrent oldalakon ugyanis a játéknak egy speciális változata jelent meg. Egy lényeges különbség volt az eredeti játékhoz képest: minden alkalommal, amikor a játékos kilép a játékból, Freddy egy utolsó, hangos ijesztésre előugrik.
5. Crysis és a csirkepuska
A Crysis: Warhead játékban a másolt példányoknál pár perc után minden fegyver töltények helyett csirkéket lőtt ki. Mivel a csirkék nem okoznak kárt, senki sem hal meg a játékban és fejlődni sem lehet.
4. A Square Enix és az időrablás
A Dragon Quest V esetében a játék egy hajón kezdődik, amely kis idő múltán kiköt, és elindulhatunk a nagy kalandra. Ha azonban a játék valami gyanúsat észlel, a hajó sosem jut révbe. Akkor sem, ha órákat töltünk a hajó fedélzetén.
Egy másik játékukban, a Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of Fates-ben pedig 20 perc elteltével megköszönik a játékot, és ennyi. Se hibaüzenet, sem hosszú fejmosás arról, hogy lopni bűn.
3. A Witcher trükkjei
A sorozat fejlesztői mindig is a fogyasztók pártján álltak, így az általuk készített játékok DRM mentesek. Ez azonban nem jelent kalóz-pártiságot. A Witcher 2 ezért átesett pár változáson a másolt példányok esetében. Néhány ezek közül elég nyilvánvaló volt, például hogy a főhős, Geralt néhány jelenetben meghal az első pár óra alatt. Voltak azonban kicsit érdekesebb trükkök is, például amikor egy szerelmi jelenetben a hölgy egy idősebb, rondább nővé változott.
2. Az Earthbound kegyetlensége
Talán a leghíresebb és legkönyörtelenebb másolásvédelmet az Earthbound című játék kapta. Bár végig lehet játszani az egész játékot, az illegális másolatokban pár fontos változtatás történt. Nevezetesen, hogy sokkal gyakrabban és sokkal több ellenséggel találkozik a játékos. Ez egyeseknek még nem gond, megbirkóznak a kihívással. Azonban az utolsó csatában a játék minden esetben lefagyott és a mentett játékok is elvesztek.
1. Batman leleplez mindenkit
Lehet blokkolni az illegális letöltőket, és el lehet rontani számukra a játékélményt. A Batman: Arkha Asylum azonban más utat választott. A játék során megszerezhető egy fejlesztés, amivel Batman a köpenyét szárnyként tudja használni, amivel így korábban elérhetetlen helyekre juthat el a játékos. Az illegális másolatokban viszont ez nem működött rendesen, így a történetet sem lehetett folytatni. Amikor a letöltők ezt a hivatalos fórumokon szóvá tették, azonnal lelepleződtek.
+1 A Game Dev Tycoon készítői megleckéztették a letöltőket
A játékban játékfejlesztő céget kell igazgatni, amiben zseniális büntetést eszeltek ki a fejlesztők: amikor illegális másolattal játszik valaki a szimulátorral, egy idő után a játékfejlesztő cége csődbe megy a kalózok miatt.
via: dorkly